Wycieczka klas VIII do Warszawy

2019-04-26

Uczniowie klas ósmych naszej szkoły w dniach 24 -26 kwietnia uczestniczyli w trzydniowej wycieczce do stolicy naszego kraju. Ponieważ program wycieczki był bardzo bogaty, przeto wyjazd nastąpił już o godzinie 5.00 rano. Pierwszym punktem programu było Centrum Nauki Kopernik. Spędziliśmy tam trzy bardzo ciekawe godziny. Następnie byliśmy świadkami zmiany warty przed Grobem Nieznanego Żołnierza. Stąd rozpoczęliśmy spacer po Starówce Warszawskiej, krocząc śladami  historii ważnej dla tego miasta i całego kraju. Było ciekawie, czasem smutno. Był to spacer pełen zadumy nad tragicznymi losami mieszkańców tego miasta w czasach zawieruchy wojennej. Następnie obejrzeliśmy naszą stolicę z tarasu widokowego Pałacu Kultury i Nauki. Dobrze, że była winda… : ) Kolejny dzień to Wilanów z pięknymi ogrodami, następnie Łazienki Królewskie z pomnikiem Fryderyka Chopina, a potem udział w obradach Sejmu. Oczywiście udział ograniczył się do obserwowania obrad z galerii oraz spaceru korytarzami sejmowymi. Udało nam się spotkać kilka ciekawych osób znanych nam tylko z ekranu telewizji. Oczywiście nie obyło się bez wspólnej fotografii. Zamek Królewski to ostatni punkt programu dnia drugiego. Oj, bardzo dobrze, bo chyba trzeba odpocząć… Ostatni, trzeci dzień wycieczki rozpoczęliśmy od odwiedzin na najstarszym i najbardziej znanym Cmentarzu Powązkowskim. Tu mogliśmy się pochylić nad mogiłami znanych nam osób, których podziwialiśmy oglądając ich na szklanym ekranie. Każda mogiła to żywa historia. Pamięć o nich będzie trwać… Potem uczestniczyliśmy w nagraniu programu telewizji TVN. Oczywiście byliśmy tylko widzami, w dodatku zupełnie niezauważonymi przez kamery. Można powiedzieć, że obejrzeliśmy nagrywanie programu od kuchni ( w przenośni i dosłownie !) Miło było zrobić sobie fotę z prowadzącymi „Pytanie na śniadanie”. Niektórzy z nas mają też fotę z Margaret, która miała swój występ w programie. No i na koniec zwiedziliśmy Stadion Narodowy… Jak na tak krótki pobyt w Warszawie to udało się nam bardzo dużo zobaczyć. Cały zaplanowany program został zrealizowany i to przy pięknej słonecznej pogodzie. Dziękujemy pani Beacie Kras, która wycieczkę zorganizowała oraz pani Urszuli Konsek i Lidii Węgrzyk – Łanowej za opiekę.