2019-11-12

11 Listopada – Święto Odzyskania Niepodległości przez Polskę

W tym roku mija 101 rocznica odzyskania niepodległości przez Polskę. W 1918 roku po 123 latach niewoli, latach cierpienia, ucisku i prześladowań pod panowaniem trzech zaborców: Rosji, Prus i Austrii, Polska wróciła na mapę Europy. Dla wszystkich Polaków jest to Święto szczególnie ważne . Społeczność naszej szkoły obchodzi je wyjątkowo uroczyście. Podczas akademii przedstawiono drogę Polski do niepodległości. Uczniowie odśpiewali hymn oraz pieśni patriotyczne - Marsz Polonia i Rotę. Odbyła się również projekcja filmu i recytowano patriotyczne wiersze. Pamiętajmy o Tych, którzy oddali życie za wolną Polskę . Podtrzymujmy pamięć historyczną o naszej przeszłości i nie pozwólmy by historia się powtórzyła.