Centrum Edukacji Regionalnej w Żorach

2019-11-07

W czwartek przedszkolacy z grup: Motylki oraz Żabki wybrali się na wycieczkę do Centrum Edukacji Regionalnej w Żorach-Osinach gdzie uczestniczyli w zajęciach opowiadających o pracy górnika. Dzieci miały okazję zobaczyć mundur górniczy, lampę oraz kask. Dziewczynki sprawdziły się jako gospodynie przygotowując kanapki ze smalcem, a chłopcy zostali uroczyście przyjęci do stanu górniczego. Następnie odbył się konkurs wokalny, grupy dziewczyn i chłopców zaśpiewały piosenkę "Karliku, Karliku", jury podjęło wynik, który zadowolił wszystkich - remis. Przedszkolacy miel również okazję zobaczyć jak wygląda wnętrze kopalni, gdzie spotkali niezwykłego gościa - Skarbnika. Na koniec dzieci wysłuchały opowieści o górniku Wojtku oraz myszy.