Dzień Świętego Patryka u Sówek

2021-03-17

17 marca obchodziliśmy Dzień Świętego Patryka. Jak można przybliżyć dzieciom Dzień Św. Patryka i  Irlandię? Oto krótka fotorelacja z naszych zajęć. Najpierw film przybliżający dzieciom Irlandię. Później taniec integracyjny w rytm muzyki, np.: zespołu Carrantuohill. A na wytchnienie praca plastyczna - trójlistna koniczynka.

Podczas zajęć z języka angielskiego towarzyszył nam mały skrzat - Leprechaun, który uwielbia płatać figle. Zielony skrzat przygotował dla nas kilka zadań: musieliśmy zatańczyć specjalny, irlandzki taniec, zobaczyć filmik o historii Dnia Świętego Patryka, a na koniec - złożyć obrazek przedstawiający tęczę - na końcu której Leprechaun schował dla nas niespodziankę - garnek pełen złotych cukierków!