"Wyprawa na mata Parbat"

2018-11-30

"Wyprawa na mata Parbat"

Trzyosobowa drużyna szóstoklasistów wzięła udział w grze miejskiej 'Wyprawa na mata Parbat", organizowanej przez  rybnickie Stowarzyszenie Oświatowe „Rodzice – Dzieciom”. Zadaniem uczestników gry było w I etapie rozwiązanie w domu zadań ze zbioru pt. „Przygotowanie do wyprawy na Matma Parbat" a w II etapie poruszanie się pomiędzy 14 punktami kontrolnymi wg mapy otrzymanej na starcie oraz wykonywanie w tych punktach określonych zadań (w każdym punkcie jedno zadanie). Uczniowie mieli możliwość poznania matematyki z innej perspektywy, uświadomili sobie że matematyka jest wszechobecna w naszym życiu i otoczeniu, że dzięki niej myślimy logicznie, zauważamy prawidłowości, potrafimy analizować sytuacje i planować strategie działań oraz że odkrywanie matematyki może być przygodą.