XLII Ogólnopolski Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym

2019-03-28

28 marca 2019 r. w naszej szkole  odbył się etap powiatowy turnieju BRD, organizowany wspólnie z  Kuratorium Oświaty oraz Policją Miejską w Rybniku.

Celem turnieju jest podnoszenie kultury społeczeństwa i działania na rzecz poprawy stanu bezpieczeństwa ruchu drogowego, w tym bezpieczeństwa dzieci i młodzieży szkolnej poprzez:

•          popularyzowanie przepisów i zasad bezpiecznego poruszanie się po drogach ,
  •          kształtowanie partnerskich zachowań wobec innych uczestników ruchu,
  •          popularyzowanie podstawowych zasad i umiejętności udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej,
  •          popularyzowanie roweru, jako środka transportu, a także rekreacji i sportu
  •          inspirowanie uczniów i nauczycieli do pracy na rzecz bezpieczeństwa w ruchu.

W turnieju wzięło udział 5 drużyn z rybnickich szkół podstawowych. Uczestnicy rozwiązywali test obejmujący zagadnienia dotyczące zasad i przepisów o ruchu pieszych i rowerzystów, znaków drogowych, sytuacji w ruchu drogowym oraz test skrzyżowań polegający na ustaleniu prawidłowej kolejności przejazdu przez skrzyżowanie. Konkurencja praktyczna polegała na przejechaniu rowerem toru sprawnościowego oraz udzielania pomocy przedmedycznej osobie poszkodowanej pod okiem  ratownika medycznego.

Zwyciężyła drużyna z Zespołu Szkolno - Przedszkolnego nr 14 w Rybniku w składzie : Paulina Piecha, Szymon Kołacz i Kacper Gojny pod opieką pani Józefiny Rek.

Puchar dla najlepszego zawodnika otrzymał Szymon Kołacz.

Bardzo serdecznie gratulujemy !