Wielki Konkurs Ortograficzny

2019-12-18

To turniej, w którym wzięli udział wszyscy uczniowie klas IV - VIII. Jego uczestnicy prezentowali swoje umiejętności w zakresie znajomości reguł ortograficznych, a także umiejętności stosowania ich w praktyce. Konkurs przebiegał wieloetapowo. Reprezentanci każdej z klas otrzymywali zadania na kartach pracy, które polegały na m.in. dobieraniu wyrazów w rymujące się pary, tworzeniu nowych wyrazów zgodnie z podanym kodem, uzupełnianiu tekstu. Do udziału w konkursie włączona została także publiczność, dla której przygotowane zostały karteczki z zestawem wyrazów do uzupełnienia oraz ćwiczenia interaktywne w postaci krzyżówek, wykreślanek, testu wyboru. Uczniowie bardzo chętnie podejmowali się kolejnych zadań. Zwycięzcami konkursu zostali uczniowie klasy VII, II miejsce zajęła klasa IV, a II miejsce - uczniowie klasy VIII.