ŚWIATOWY DZIEŃ TABLICZKI MNOŻENIA – 17.11.2023

2023-11-30

W piątek 17 listopada w naszej szkole obchodziliśmy XIII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. Głównym celem tej akcji jest propagowanie uczenia się matematyki. Ma ona zachęcić do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia w przyjemny i niecodzienny sposób. Akcja jest okazją dla uczniów do nadrobienia „tabliczkowych” zaległości.

Uczniowie klas 4 - 8 w ramach dni przygotowujących do piątkowego finału akcji wykonali lapbooki związane z tabliczką mnożenia, które zostały zawieszone na korytarzach szkolnych. Podczas przerw wszyscy uczniowie mogli je podziwiać, a przy okazji utrwalać tabliczkę mnożenia. Poza tym, każda klasa miała przygotować krótkie wystąpienie związane z tabliczką mnożenia. Z wszystkich występów został stworzony film, który został zaprezentowany uczniom w piątek na lekcjach matematyki. Poza tym w każdej klasie zostały przeprowadzone krótkie egzaminy pisemne z tabliczki mnożenia. Uczniowie klas 4  sprawdzili swoją znajomość tabliczki mnożenia  w zabawie "Kubeczki", podczas której uczniowie musieli jak najszybciej ułożyć wieżę z kubeczków. Uczniowie, którzy pozytywnie zdali egzaminy z tabliczki mnożenia otrzymali odznaki oraz certyfikaty z tytułem „Eksperta Tabliczki Mnożenia”.

LINK DO FILMU: https://drive.google.com/file/d/1QhB5fweMa8r2WOoFZvF80AwkboqIt5QG/view?usp=sharing

Dziękujemy wszystkim za aktywny udział w obchodach Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia i zapraszamy za rok – Adriana Kołek oraz Marta Kuczera.