ALFIK MATEMATYCZNY 2023

2023-11-30

Dnia 22 listopada w naszej szkole odbyła się XXIX edycja Ogólnopolskiego Konkursu Matematycznego „Alfik Matematyczny”. Wzięło w nim udział 32 uczniów klas IV – VIII.

Konkurs jest organizowany w ramach programu edukacyjnego Łowimy Talenty, który jest formą wsparcia szkół w zakresie odkrywania i rozwijania uzdolnień dzieci i młodzieży. Inicjatywa promuje talenty i osiągnięcia uczniów oraz pomaga im kształtować ważne kompetencje osobiste.

Konkurs jest motywacją uczniów do rozwijania samodzielności, twórczego myślenia, samodyscypliny oraz podejmowania intelektualnych wyzwań.

Z niecierpliwością czekamy na wyniki konkursowe, które będą dopiero za około 6 tygodni. Zatem nasi uczestnicy muszą uzbroić się w cierpliwość.