Wojewódzki Konkurs Piosenki Śląskiej Karolinka

2018-11-29

Wojewódzki Konkurs Piosenki Śląskiej Karolinka

Ognisko Pracy Pozaszkolnej Przygoda w Rybniku jest gospodarzem Wojewódzkiego Konkursu Piosenki Śląskiej Karolinka. Zmagania młodych artystów śpiewaków odbywają się w wielu kategoriach wiekowych - od przedszkolaków do nastolatków. W konkursie biorą udział soliści, duety, zespoły wokalne i wokalno – instrumentalne. Wszyscy wykonawcy w pięknych, mniej lub bardziej wiernych oryginałom, strojach ludowych prezentują nasze śląskie pieśni znane i popularne, a także zupełnie zapomniane. A tym wszystkim artystycznym poczynaniom przysłuchuje się bardzo poważna komisja konkursowa, w skład której wchodzą muzycy, etnografowie, pracownicy naukowi wyższych uczelni….

Tak to wygląda…

I właśnie w tegorocznym konkursie Karolinki 28.11.2018 udział wzięli nasi uczniowie. Julia Święcik z klasy IVa wykonała piosenki: „Listeczku dębowy” i „Posłuchejcie wy dziewuchy”.  Drugim uczestnikiem był Krzysztof Rożek z klasy VI, który zaśpiewał: „Jak jo był młodzieńcem” i „Moja żonka zachorzała”. Komisja konkursowa doceniła Krzysia. Nasz uczeń zaśpiewa w finale. Gratulujemy! Trzymamy kciuki!