XXIV Festiwal Piosenki Turystycznej

2018-11-14

XXIV Festiwal Piosenki Turystycznej

13 listopada w Młodzieżowym Domu Kultury w Rybniku odbył się  XXIV Festiwal Piosenki Turystycznej. Uczniowie naszej szkoły zaprezentowali się podczas tego Festiwalu z jak najlepszej strony.  Kamila Klaja z klasy VII wykonała piosenki: „Rzeki to idące drogi” oraz „Przy ognisku baj, baj, baj…”. Zespół wokalno –  instrumentalny „My dziewczyny z Va” czyli Wiktoria Bernacka, Patrycja Miera i Marysia Pifczyk, która dodatkowo ubarwiała wykonanie grając na skrzypcach, zaśpiewały: „Lato z komarami” i „Turystyczną balangę”. Krzysiu Rożek uczeń klasy VI wyśpiewał dla naszej szkoły III miejsce w kategorii solistów, wykonując piosenki: „Jak dobrze nam zdobywać góry” oraz „Gdzie ta keja?” Ponadto Krzysiu swoje wykonania ubogacał grą na flecie sopranowym. Jesteśmy dumni z naszych młodych muzyków!