Szczęść Boże w tej trudnej pracy! - Obchody Barbórki 2018

2018-12-04

Szczęść Boże w tej trudnej pracy! - Obchody Barbórki 2018

Górnicy to zawsze mile widziani goście ochojeckiej szkole. Nie inaczej było tym razem. Jak co roku
4 grudnia w Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 3 im Jana Pawła II w Rybniku hucznie obchodzono Barbórkę. I nie chodzi tutaj o, jak to godajom, przychlybiani się, ale o docenienie tej trudnej pracy. Motywem przewodnim tegorocznych obchodów były górnicze czapki, które udekorowały salę gimnastyczną. Nie da się odwzorować trudnych warunków pracy na dole ale piosenki oraz krótkie scenki podkreśliły jak wyjątkową pracą jest fedrowanie. Niech więc tradycja trwa, a nasi górnicy są chlubą jak kiedyś tak dziś. Bez śląskiej gwary oraz znajomości naszej małej ojczyzny nie można mówić o krzewieniu tradycji. Dlatego też uczniowie w tradycyjnych strojach śląskich i górniczych w formule Familiady odpowiadali na pytania związane z górnictwem w Rybniku.

Tylko w taki sposób jak dziś, śpiewem, tańcem, wierszem, uczniowie mogą podziękować górnikom za trud ich pracy.

Do zobaczenia za rok – Szczęść Boże!

Galeria zdjęć - kliknij tutaj