ZBIERAJ BATERIE I TELEFONY

2022-09-18

W ubiegłym roku nasza szkoła  przystąpiła do ogólnopolskiego programu edukacyjnego dla szkół na temat prawidłowego pozbywania się zużytych baterii i telefonów komórkowych „ZBIERAJ BATERIE I TELEFONY”. Uczniowie chętnie zaangażowali się w zbiórkę, dlatego również i w tym roku uczestniczymy w tym programie, aby poprzez praktyczne działania oraz systematyczną edukację ekologiczną wpoić dzieciom i młodzieży przyjazne środowisku naturalnemu postawy i nawyki.

Zachęcamy wszystkich uczniów do aktywnego włączenia się do akcji ze względu na aspekty ekologiczne, kształtowania proekologicznej postawy, ale również ze względu na możliwość zdobycia nagród dla szkoły. W tym roku Partnerem specjalnym jest firma T- Mobile, która rozpoczyna konkurs „PLANETA MA ZNACZENIE”, podkreślając swoją troskę o środowisko naturalne. Dla placówek, które zbiorą największa masę telefonów komórkowych, do 31.12.2022, są przewidziane cenne nagrody. Niezależnie od nagród Partnera, za zbiórkę telefonów komórkowych na koniec edycji zostaną przyznanie bony. Do maja trwa konkurs ekologiczny na największą zbiórkę zużytych baterii i telefonów Jak w zeszłym roku za każde oddane 5 kg telefonów komórkowych to bon w wysokości 50zł. Zużyte baterie i telefony można przynosić na świetlicę szkolną lub do pani Adriany Kołek.

Organizatorami programu są Biosystem Organizacja Odzysku Opakowań S.A. oraz Biosystem Electrorecykling S.A., które działając w branży ochrony środowiska i gospodarki odpadami, inwestuje również w przedsięwzięcia mające na celu wzrost świadomości ekologicznej konsumentów oraz promowanie zasad selektywnego pozbywania się odpadów.