2022-10-21

W piątek 7 października w naszej szkole obchodziliśmy XII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. Głównym celem tej akcji jest propagowanie uczenia się matematyki. Ma ona zachęcić do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia w przyjemny i niecodzienny sposób. Akcja jest okazją dla uczniów do nadrobienia „tabliczkowych” zaległości.

Uczniowie klas 4 - 8 w ramach dni przygotowujących do piątkowego finału akcji wykonali plakaty związane z tabliczką mnożenia, które zostały zawieszone na korytarzach szkolnych. Podczas przerw wszyscy uczniowie mogli je podziwiać, a przy okazji utrwalać tabliczkę mnożenia.

W piątek, w każdej klasie zostały przeprowadzone krótkie egzaminy pisemne z tabliczki mnożenia. Uczniowie, którzy bezbłędnie rozwiązali wszystkie zadania otrzymali certyfikaty z tytułem „Eksperta Tabliczki Mnożenia”.

Dziękujemy wszystkim za aktywny udział w obchodach Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia i zapraszamy za rok – Adriana Kołek oraz Beata Krzyżanowska.