Wycieczka do Katowic klas 4A i 4B "Bajka pana Kleksa"

2024-01-18

Dnia 10.01.2024 r. uczniowie z klas 4A i 4B wybrali się na wycieczkę do Katowic, aby zanurzyć się w magicznym świecie pana Kleksa. Cała grupa była pełna entuzjazmu i gotowa na przygodę! Pierwszym punktem programu była wizyta w “Bajce Pana Kleksa”, gdzie wraz z przewodnikiem dzieci przemierzały kolorowe alejki, spotykając znane postacie z lektury i uczestnicząc w interaktywnych warsztatach. Po podróży do świata literackiego, klasy udały się do kina Helios w galerii Libero, żeby obejrzeć film "Akademia pana Kleksa" w reżyserii Macieja Kawulskiego, gdzie uczniowie mogli śledzić przygody bohaterów ze znanej książki. Po seansie grupa zebrała się na wspólnej dyskusji, dzieląc się swoimi ulubionymi momentami z wycieczki i zaskakującymi scenami z filmu. Na pewno było to wyjątkowe doświadczenie, które na długo pozostanie w pamięci uczniów.

Wycieczka była bezpośrednio związana z lekturą obowiązkową pt. "Akademia pana Kleksa" autorstwa Jana Brzechwy.