Międzynarodowy Konkurs „Kangur Matematyczny”

2024-03-26

21 marca w naszej szkole odbył się emocjonujący i inspirujący Międzynarodowy Konkurs „Kangur Matematyczny”. Konkurs ten, znanym na całym świecie jako wyzwanie matematyczne, przyciągnął 36 uczniów z klas II – VIII, którzy zmierzyli się z zadaniami w czterech kategoriach wiekowych: Żaczek, Maluch, Beniamin i Kadet.

Celem konkursu jest nie tylko sprawdzenie wiedzy matematycznej, ale przede wszystkim motywowanie młodych umysłów do samodzielnej pracy, rozwijania twórczego myślenia oraz samodyscypliny. Konkurs Kangur to także doskonała okazja do podejmowania intelektualnych wyzwań i rywalizacji w duchu zdrowej konkurencji.

Nagrody i wyróżnienia to ważny element konkursu, który dodatkowo motywuje uczestników. W tym roku, po zakończeniu zmagań, każdy uczestnik otrzymał pamiątkowy tangram chiński – układankę przestrzenną, która stanowi kolejne narzędzie do rozwijania umiejętności przestrzennych i logicznego myślenia.

Wyniki konkursu zostaną ogłoszone za około 8 tygodni, co oznacza, że uczestnicy muszą uzbroić się w cierpliwość i oczekiwanie na rezultaty ich ciężkiej pracy. Mimo to, niezależnie od wyników, każdy uczestnik już teraz może być dumny ze swojego zaangażowania i wysiłku włożonego w rozwiązywanie zadań konkursowych.

Gratulujemy wszystkim uczestnikom i z niecierpliwością czekamy na ogłoszenie wyników!