Międzynarodowy Dzień Matematyki i Liczby Pi!

2024-03-26

Dnia 14 marca nasza szkoła obchodziła Międzynarodowy Dzień Matematyki oraz Międzynarodowy Dzień Liczby Pi. To była wyjątkowa okazja, aby uczniowie zgłębili tajniki matematyki i cieszyli się fascynującym światem liczb.

Nauczyciele matematyki przygotowali dla uczniów wiele ciekawych zadań. Uczniowie najpierw musieli odnaleźć je na korytarzach szkolnych, a następnie rozwiązać. Zainteresowanie było ogromne! Wielu uczniów aktywnie włączyło się w obchody tego święta, a na korytarzach można było zobaczyć ich głowiących się nad matematycznymi łamigłówkami.

Chętni uczniowie przygotowali na ten dzień modele liczby Pi, lapbooki z ciekawostkami na temat tej magicznej liczby, a nawet upiekli słodkie wypieki w kształcie π. To była prawdziwa uczta dla umysłu i podniebienia!

Nie zabrakło również rywalizacji. Uczniowie klasy 7 zmierzyli się w przygotowanym przez swojego kolegę quizie matematycznym. Pytania były wymagające, ale wszyscy stanęli na wysokości zadania. Zabawa była przednia!

Dziękujemy wszystkim za udział w obchodach Międzynarodowego Dnia Matematyki. Matematyka to nie tylko liczby i wzory – to fascynujący świat odkrywania, logicznego myślenia i wyzwań. Niech ta pasja towarzyszy nam każdego dnia!