Konkurs kolęd i pastorałek

2018-12-20

Konkurs kolęd i pastorałek

W atmosferze zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia 20 grudnia odbył się Szkolny Konkurs Kolęd    i Pastorałek. Zainteresowanie konkursem zaskoczyło organizatorów…       W konkursie wzięło udział 60 wykonawców. Uczniowie dali pokaz swoich umiejętności zarówno wokalnych,  jak i instrumentalnych. Słuchaliśmy kolęd  tradycyjnych, regionalnych, pastorałek, a nawet utworów obcojęzycznych. Uczniowie rywalizowali w dwóch grupach wiekowych. Zwycięzcami grupy klas młodszych zostali: Nadia Donalska –III miejsce, Filip Leszczewski – II miejsce oraz Matylda Czech – I miejsce. W grupie uczniów klas IV – VII laur zwycięstwa zdobyli: Paulina Gorzawska – III miejsce, Julia Święcik oraz  Krzysztof Rożek i Milena Witkowska – II miejsce. Laureatami I miejsca zostali: Kamila Klaja, Ksawery Leszczewski oraz Maciej Lenża. Cieszy fakt, że śpiewanie kolęd jest ważne dla naszych wychowanków. Zatem kolędujmy….