Ogólnopolski Konkurs Matematyczny

2018-11-28

Ogólnopolski Konkurs Matematyczny

W środę 21 listopada 2018 odbył się w naszej szkole ogólnopolski konkurs Alfik Matematyczny. Z trudnymi zadaniami zmagało się dwudziestu czterech uczniów z klas II-VIII. Dwie osoby z naszej szkoły - Jaś z klasy VII i Witek z klasy II zdobyli dyplom za dobry wynik, a 8 osób również uzyskało satysfakcjonującą ilość punktów :)

Konkurs jest organizowany w ramach programu edukacyjnego Łowimy Talenty, który jest formą wsparcia szkół w zakresie odkrywania i rozwijania uzdolnień dzieci i młodzieży. Udział w konkursie pomaga dzieciom zdobyć dodatkowe punkty w staraniach o przyznanie stypendiów oraz ułatwia osiąganie lepszych wyników w szkole dzięki utrwalaniu, poszerzaniu i porównaniu swojej wiedzy w skali ogólnopolskiej.