Konkurs Kolędowy "Dzieciątko Radości i Pokoju"

2019-01-27

Konkurs Kolędowy "Dzieciątko Radości i Pokoju"

W niedzielę 27 stycznia w Kościele p.w. Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny w Rybnickiej Kuźni odbył się finał Konkursu Kolędowego „Dzieciątko Radości i Pokoju”. To już po raz drugi młodzi wykonawcy przekonywali słuchaczy o potrzebie i pięknie kolędowania. W konkursie wzięli udział uczniowie szkół podstawowych oraz przedszkolacy. Konkurs odbył się przy licznie zgromadzonej publiczności. Uczniowie naszej szkoły wykonali 4 kolędy: Matylda Czech zaśpiewała „Lulajże Jezuniu”, Julka Święcik „Wśród nocnej ciszy”, Krzysiu Rożek z towarzyszeniem instrumentalnym Mileny Witkowskiej wykonał „Gdy się Chrystus rodzi”, zaś Kamila Klaja oraz Ksawery Leszczewski przy akompaniamencie wykonanym przez Maćka Lenżę wykonali utwór „Zaśpiewajmy kolędę Jezusowi dziś”. Z wielką radością informujemy, iż wszyscy nasi wykonawcy zostali docenieni przez konkursowych jurorów. A oto nasze osiągnięcia:

I miejsce w kategorii uczniów klas V – VIII Krzysztof Rożek i Milena Witkowska

II miejsce w kategorii uczniów klas V – VIII Kamila Klaja, Ksawery Leszczewski i Maciej Lenża

I miejsce w kategorii uczniów klas I – IV   Julka Święcik

III miejsce w kategorii uczniów klas I – IV Matylda Czech