2019-03-14

Liczba π jest na tyle wyjątkowa, że ma ... swoje święto! 14 marca obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Liczby π. Data jest nieprzypadkowa, ponieważ według amerykańskiego zapisu daty 14 marca to 3,14 , czyli zaokrąglenie liczby π do dwóch miejsc po przecinku. Z tej okazji uczniowie klasy VII z nauczycielem matematyki przygotowali obchody tego święta w naszej szkole.

Uczniowie klas V-VIII wzięli udział w lekcji matematyki na której zostali zapoznani z podstawowymi wiadomościami na temat tej tajemniczej liczby, rozwiązywali quiz podczas którego musieli wykazać się znajomością wiedzy dotyczącej liczby oraz samodzielnie wyliczali liczbę π.

Wydarzenie miało na celu pokazanie, że matematyka to nie tylko liczby, wzory i trudne zadania, ale również znakomita przygoda i mnóstwo zabawy.

BARDZO SERDECZNIE DZIĘKUJEMY WSZYSTKIM KTÓRZY ZAANGAŻOWLI SIĘ Z NASZĄ AKCJĘ

uczniowie klasy VII z nauczycielem T. Kaczmarczyk