Pieniny - trzydniowa wycieczka klasy VII i VI

2019-05-10

Uczniowie z klasy VII i VI na początku maja (8-10.05.) mieli możliwość spędzić trzy urocze dni z dala od sal klasowych zapoznając się z atrakcjami turystycznymi Pienin.

Pierwszego dnia oglądaliśmy Pieniny z tratwy, podczas trzygodzinnego spływu Dunajcem. Dzięki barwnym opowieściom flisaków mogliśmy pogłębić wiedzę na temat fauny i flory regionu. Drugiego dnia wybraliśmy się z przewodnikiem górskim na szlak prowadzący na Trzy Korony - szczyt oczywiście został zdobyty. Pan przewodnik Marek zwracał nam szczególną uwagę na piękno przyrody oraz konieczność dbania o środowisko.  Ostatniego dnia odbyliśmy spacer leśnym rezerwatem przyrody - wąwozem Homola oraz zwiedziliśmy uzdrowisko wód źródlanych w Szczawnicy. Pomimo chłodu powietrza wróciliśmy w bardzo ciepłej i serdecznej atmosferze z chęcią na dalsze wspólne przygody :)

Uczniowie klasy VII i VI z opiekunami.