2019-09-19

Wycieczka po Rybniku

W dniu 19.09.2019 uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w wycieczce po Rybniku. Zwiedzanie rozpoczęło się od rynku ,  następnie grupa poznała, historię Starego Kościoła,  Bazyliki św. Antoniego oraz Kościoła akademickiego. Kolejnymi punktami były: Rybnickie Starostwo, Zabytkowy Kompleks  Szpitala Juliusza Rogera, Kościół ewangelicki, oraz dawny Zamek Piastowski i gmach Urzędu Miasta Rybnika. Uczniowie zobaczyli również mogiły poległych za wolność miasta żołnierzy, Powstańców Śląskich i uczestników Kampanii Wrześniowej 1939. Trasa zwiedzania zakończyła się pod pomnikiem upamiętniającym ofiary Marszów Śmierci. Współczesny Rybnik to miasto , przyjazne , nowoczesne , dające wielkie możliwości rozwoju jego mieszkańcom. Rybnik to miasto z ikrą!