Wycieczka klas II i III do Czernicy

2019-10-16

16 października uczniowie klasy II i III wybrali się na wycieczkę do Czernicy. Odwiedzili Centrum Edukacji Kosmicznej oraz Centrum Kultury „Zameczek”. W trakcie zajęć dzieci wzięły udział w misji kosmicznej polegającej na wykonywaniu zadań podczas gry zespołowej. W trakcie misji pilotowali statek w symulatorze lotów kosmicznych, dbali o właściwy przebieg misji, uczyli  się wzajemnej komunikacji i współpracy w zespole, a także przygotowywali recepturę paliwa.
Na zajęciach  mydlarskich poznali historię mydła.  Każdy uczestnik mógł wykazać się kreatywnością w czasie tworzenia własnego mydła z różnych barwników, olejków i suszonych kwiatów. Wycieczka się udała, a  zajęcia przyniosły mnóstwo niezapomnianych wrażeń.