Wycieczka do Bochni - klasy II i III

2019-06-18

18 czerwca klasa II i III wybrały się na wycieczkę do kopali soli w Bochni.  Podróż w głąb ziemi rozpoczęła się zjazdem prawdziwą „szolą”.  Uczniowie pod opieką przewodnika zwiedzali pokłady, które jeszcze całkiem niedawno funkcjonowały jako  wydobywcze. Teraz znajduje się tam przepiękne muzeum oraz kaplica, w której stoi pomnik patrona szkoły- Jana Pawła II.  Dzieci miały okazję przejechać się kolejką , a także zejść po pochylni. Odwiedzili także Skarbnika, który opowiadał ciekawe historie. Na koniec wręczył uczestnikom woreczki z solą. Po zjedzonym posiłku, dzieci bawiły się na podziemnym placu zabaw.  „Szolą” zostały wywiezione na powierzchnię, gdzie zrobiono pamiątkowe zdjęcie. Teraz już można było wracać do domu!

Galeria Bochnia