Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

2019-10-04

 IX ŚWIATOWY DZIEŃ TABLICZKI MNOŻENIA 

04 października 2019 obchodziliśmy w naszej szkole IX Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia ŚDTM. 

Jest to międzynarodowa akcja, która ma na celu zachęcenie wszystkich do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia po długich wakacjach, a także uświadomienie sobie, iż znajomość tabliczki mnożenia jest niezbędna w życiu codziennym. 

W tym dniu na trzech długich przerwach uczniowie naszej szkoły z klas od IV do VIII mieli okazję sprawdzić swoją znajomość tabliczki mnożenia, podchodząc do punktów pobierania losów z działaniami tabliczki mnożenia o trojakim stopniu trudności tj. tabliczka mnożenia do 50, do 100 i do 500. Wypełnione losy sprawdzane były przez asystentów ŚDTM i każdy prawidłowo wypełniony los nagradzany był sową ŚDTM. Posiadanie pięciu plakietek z sową ŚDTM uprawniał ucznia do otrzymania „plusa” z matematyki. 

Nie do przecenienia okazała się pomoc uczniów klasy VII i VIII przy organizacji tego dnia, za co bardzo im dziękujemy. 

Dodatkowo w ramach obchodów ŚDTM, rozstrzygnięty został wcześniej przeprowadzony konkurs na plakat z rymowanką – wierszykiem o tabliczce mnożenia, którego zwyciężczynią została uczennica klasy Va Nadia Piekorz. 

To matematyczne święto, dzięki swojej formule jest znakomitą formą propagowania zasadności uczenia się tabliczki mnożenia, a tym samym poznawania matematyki.

Warto pamiętać, że matematyka towarzyszy nam przez całe życie – właściwie w każdej chwili – choćby wtedy kiedy patrzymy na zegarek, czy wpisujemy numer telefonu lub liczymy kieszonkowe. Wszędzie otaczają nas liczby, z którymi musimy umieć sobie radzić, dlatego warto znać tabliczkę mnożenia.

 

 

Godło Rzeczypospolitej Polskiej Miasto Rybnik
Ministerstwo Edukacji Narodowej