Budżet obywatelski 2020

2019-10-23

Szanowni Rodzice.
Do piątku (25 października) można głosować na projekty z budżetu obywatelskiego. Wszyscy mieszkańcy Rybnika mogą głosować oddając jeden głos na projekt ogólnomiejski oraz jeden głos na projekt lokalny, bez względu na dzielnicę zamieszkania. Głosować można w sposób tradycyjny – wrzucając kartę do głosowania do urny lub przez Internet. Lista projektów oraz opis akcji dostępne są pod adresem - https://www.rybnik.eu/dla-mieszkancow/aktualnosci/aktualnosc/budzet-obywatelski-glosujemy/.

LINK DO GŁOSOWANIA - TUTAJ

Spośród zaproponowanych projektów lokalnych jeden dotyczy bezpośrednio naszej szkoły - zakup stojaków rowerowych dla naszych uczniów - na ten projekt chcielibyśmy zagłosować z uczniami w szkole w piątek. Jeżeli Państwo wyrażają zgodę na to, by dziecko zagłosowało na ten projekt w szkole, proszę o wiadomość edziennikiem do wychowawcy klasy o treści: "Wyrażam zgodę na udział mojego dziecka w głosowaniu w szkole na projekt BO2020 dotyczący zakupu stojaków rowerowych".

Wśród projektów są też propozycje, które pośrednio dotyczą uczniów naszej szkoły. Prosimy więc Rodziców o zagłosowanie na następujące projekty:
rodzice uczniów klas I-III - Klub gier na świeżym powietrzu (projekt nr 15-2)
rodzice uczniów klas IV-VIII - Rozwijamy kulturę w Ochojcu - (projekt nr 15-4).

Aby projekt był realizowany w 2020, w głosowaniu musi uzyskać minimum 100 głosów, dlatego równocześnie proszę, poza głosowaniem rodziców, o reklamę i rozpropagowanie akcji wśród członków swoich rodzin, sąsiadów, znajomych. W ten sposób możemy coś zrobić dla naszych dzieci oraz dzielnicy Ochojec.

Z góry dziękuję za pomoc i zaangażowanie

Serdecznie pozdrawiam
Łukasz Widera