Dzień Promocji Zdrowia

2019-11-22
W dniu 22.12.2019 r. w naszej szkole odbył się Dzień Promocji Zdrowia. Uczniowie byli podzieleni na dwie grupy, młodszą klasy I-IV oraz starsza klasy V-VIII . W programie były ujęte działania promujące zdrowe odżywianie , sprawność fizyczną, bezpieczeństwo, i zdrowy styl życia. Uczniowie brali udział w quizie mającym sprawdzić wiedzę w zakresie zdrowia, pierwszej pomocy, zdrowego żywienia. Bardzo dobrze dzieci bawiły się podczas zabaw ruchowych oraz tworzenia plakatów promujących zdrowie. Uczestniczyły również w prelekcji dietetyka oraz pielęgniarki szkolnej. W tym dniu każdy uczeń mógł  poczęstować się  sałatką owocową oraz wypić  sok świeżo wyciśnięty z marchewki i jabłek. Cały program Dnia Promocji Zdrowia przygotowały mgr Beata Kras oraz mgr Aleksandra Dudek-Szymura.