Innowacja pedagogiczna "Zapach papeterii lepszy niż dźwięk smartfona"

2020-01-10

Klasa III bierze udział w innowacji pedagogicznej, której autorem jest wychowawczyni – Magdalena Chmielewska. Dzieci korespondują z rówieśnikami z warszawskiej podstawówki. W ramach innowacji  uczniowie piszą listy, utrwalają prawidłową budowę listu, a także adresowanie kopert i pocztówek.

Założenia programu opierają się na wdrażaniu uczniów w umiejętność pisania listów, korespondowaniu z rówieśnikami, a także  rozbudzaniu u uczniów ciekawości, umiejętności pięknego pisania, wypracowania umiejętności posługiwania się słowem pisanym, dzielenia  się swoimi wrażeniami i emocjami.

Uczniowie wymienili się listami już kilkakrotnie,  każde oczekiwanie na list wiąże się z niecierpliwością, dreszczykiem emocji, a otrzymane listy wywołują ogromną radość!