ZAWIESZONA! Rekrutacja do pierwszej klasy szkoły podstawowej

2020-01-21

ZAWIESZONA! Rekrutacja do klas pierwszych szkoły podstawowej na rok szkolny 2020 / 2021

Szanowni Rodzice!

W zakładce 'dla rodziców' znajduje się podstrona 'rekrutacja do szkoły podstawowej' - link kliknij tutaj

Znajdziecie tam Państwo wyczerpujące informacje dotyczące zapisów waszych dzieci do pierwszej klasy szkoły podstawowej.

  1. Rodzice dzieci zamieszkałych w obwodzie danej szkoły podstawowej w terminie od 2 marca (od godz. 8.00) do 20 marca br. (do godz. 15.00) mogą potwierdzić wolę uczęszczania do szkoły obwodowej swojego dziecka za pomocą witryny  rybnik.elemento.pl, z której należy wydrukować stosowną deklarację, podpisać i dostarczyć do sekretariatu danej szkoły. Potwierdzenia woli uczęszczania do szkoły obwodowej można również dokonać poprzez wypełnienie deklaracji, o której mowa powyżej, bezpośrednio w sekretariacie szkoły obwodowej (z pominięciem witryny internetowej).
  2. Dla kandydatów, którzy nie chcą uczęszczać do swoich szkół obwodowych postępowanie rekrutacyjne jest prowadzone na wolne miejsca w szkołach podstawowych.
  3. Postępowanie rekrutacyjne dla kandydatów, którzy chcą uczęszczać do klas sportowych – szachowej w Szkole Podstawowej nr 2 (Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 10), żeglarskiej w Szkole Podstawowej nr 10 (Zespół Szkół Sportowych) oraz wielodyscyplinowej (piłka nożna i judo) w Szkole Podstawowej nr 31 (Zespół Szkół nr 3) jest prowadzone w krótszym terminie. Witryna naborowa dla rodziców będzie dostępna od 2 marca (od godz. 8.00) do 13 marca br. (do godz. 15.00) więcej informacji w szkole.

Więcej informacji znajduje się w ulotce naborowej na podstronie rekrutacja.

Godło Rzeczypospolitej Polskiej Miasto Rybnik
Ministerstwo Edukacji Narodowej