Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

2020-10-19

Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

W piątek 2 października w naszej szkole obchodziliśmy X Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. Celem akcji jest propagowanie zabawowej formy nauczania-uczenia się matematyki. Ma ona zachęcić do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia w przyjemny, niecodzienny sposób. Akcja jest okazją dla uczniów do nadrobienia „tabliczkowych” zaległości po wakacjach. W tym dniu nauczyciele matematyki przeprowadzili krótkie egzaminy pisemne z tabliczki mnożenia oraz wręczyli certyfikaty Ekspertów Tabliczki Mnożenia tym uczniom, którzy rozwiązali swoje zadania bezbłędnie. Poza tym z okazji ŚDTM uczniowie klas III – VIII przygotowali plakaty promujące tabliczkę mnożenia. Jury przyznało następujące miejsca za wykonane plakaty:

I miejsce – klasa V

II miejsce – klasa IV

III miejsce – klasa VI a i VI b

Wyróżnienie – klasa VII a

W ocenie prac nauczyciele w szczególności brali pod uwagę wkład pracy oraz pomysłowość.

Dziękujemy wszystkim za udział w obchodach X Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia i zapraszamy za rok – Teresa Kaczmarczyk oraz Adriana Kołek.