2021-04-30

Z okazji tegorocznego Dnia Ziemi uczniowie klas IV-VIII biorą udział w międzynarodowym projekcie etwinning "World Earth Day 2021".

Światowy Dzień Ziemi jest okazją, aby w tym trudnym pandemicznym czasie przypomnieć sobie piękno otaczającej nas przyrody, aby zwrócić uwagę, jak duże znaczenie ma ona dla człowieka. Ziemia jest wspaniałym żywiołem dającym energię, siłę i zdrowie. Chcemy czerpać garściami z dobrodziejstw naszej planety – jednak mądrze, świadomie i odpowiedzialnie. Chcemy korzystać z darów Ziemi, ale i dbać o nią.

W ramach projektu uczniowie między innymi wykonają wybrane aktywności w środowisku naturalnym oraz napiszą wspólny list do do Ziemi.

W ramach projektu współpracujemy z 68 szkołami z Polski, Albanii, Armenii, Bułgarii, Chorwacji, Grecji, Hiszpanii, Jordanii, Litwy, Łotwy, Macedonii Północnej, Malty, Niemiec, Portugalii, Rumunii, Szwecji, Turcji, Ukrainy i Włoch. Projekt realizowany jest w języku angielskim.

Pomysłodawcą, założycielem i koordynatorem projektu w szkole jest p. Agata Sączek.