Projekt międzyszkolny „Stawiamy na matematykę”

2021-06-09

W okresie od października 2020 roku do maja 2021 roku uczniowie naszej szkoły pod opieką pani Adriany Kołek współpracowali z uczniami innych rybnickich szkół - SP 15 oraz SP 16 biorąc udział w projekcie międzyszkolnym „Stawiamy na matematykę”. Projekt ten łączył utrwalenie umiejętności matematycznych i informatycznych poprzez zabawę, pracę manualną oraz twórczą. Celem projektu było kształtowanie umiejętności korzystanie z posiadanej wiedzy w sposób twórczy, aktywizowanie ucznia, zachęcanie do wykazywania inicjatywy i realizowania własnych pomysłów, popularyzowanie matematyki oraz podniesienie motywacji uczniów do nauki tego przedmiotu. W kolejnych miesiącach trwania projektu uczniowie mieli do zrealizowania powierzone im zadania – kolorowanki matematyczne, krzyżówki matematyczne, kartki i ozdoby świąteczne, wierszyki matematyczne, rebusy i łamigłówki matematyczne oraz bryły geometryczne.  Efekty pracy zaangażowanych w realizację projektu uczniów można zobaczyć na filmie.