Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia 2021

2021-10-07

W piątek 1 października, tradycyjnie jak co roku, w naszej szkole odbył się Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. Głównym celem tej akcji jest propagowanie zabawowej formy nauczania - uczenia się matematyki. Ma ona zachęcić do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia w przyjemny i niecodzienny sposób. Akcja jest okazją dla uczniów do nadrobienia „tabliczkowych” zaległości po wakacjach.

Uczniowie klas 4 - 8 w ramach dni przygotowujących do piątkowego finału akcji wykonali plakaty związane z tabliczką mnożenia, które zostały zawieszone w klasach oraz na korytarzach szkolnych. Podczas przerw wszyscy uczniowie mogli utrwalać tabliczkę mnożenia.

W piątek zostały przeprowadzone krótki egzaminy pisemne z tabliczki mnożenia. Uczniowie, którzy bezbłędnie rozwiązali wszystkie zadania otrzymywali certyfikaty z tytułem „Eksperta Tabliczki Mnożenia”.

Dziękujemy wszystkim za udział w obchodach XI Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia i zapraszamy za rok – Adriana Kołek oraz Beata Krzyżanowska.