ZBIERAJ BATERIE I TELEFONY

2021-10-24

Nasza szkoła  przystąpiła do ogólnopolskiego programu edukacyjnego dla szkół na temat prawidłowego pozbywania się zużytych baterii i telefonów komórkowych „ZBIERAJ BATERIE I TELEFONY”. Ze względu na znaczenie edukacji ekologicznej we współczesnym świecie, program inicjuje szereg wartościowych działań, mających na celu zapoznanie dzieci i młodzieży z wybranymi problemami z zakresu ochrony środowiska naturalnego.

Program „ZBIERAJ BATERIE I TELEFONY” poprzez praktyczne działania oraz systematyczną edukację ekologiczną zachęca dzieci i młodzież do właściwego postępowania z odpadami niebezpiecznymi oraz przekonuje do przyjaznych środowisku naturalnemu postaw i nawyków.

Zachęcamy wszystkich uczniów do aktywnego włączenia się do akcji ze względu na aspekty ekologiczne, kształtowania proekologicznej postawy, ale również ze względu na możliwość zdobycia nagród dla szkoły. W obecnej X edycji programu za każde 5 kg telefonów Placówka otrzyma bon w wysokości 50zł. Ponadto do maja trwa konkurs ekologiczny na największą zbiórkę zużytych baterii i telefonów. Zużyte baterie i telefony można przynosić na świetlicę szkolną lub do pani Adriany Kołek.

Organizatorami programu są Biosystem Organizacja Odzysku Opakowań S.A. oraz Biosystem Electrorecykling S.A., które działając w branży ochrony środowiska i gospodarki odpadami, inwestuje również w przedsięwzięcia mające na celu wzrost świadomości ekologicznej konsumentów oraz promowanie zasad selektywnego pozbywania się odpadów.