"CodeWeek w naszej szkole"

2021-10-24
"CodeWeek w naszej szkole"

Od 9 do 24 października w całej Europie, w tym oczywiście w Polsce, świętuje się Europejski Tydzień Kodowania, czyli #CodeWeek2019. Na czym polega to świętowanie? Na świetnej zabawie, do której zaproszeni są wszyscy, w każdym wieku.
#CodeWeek2021 to oddolna inicjatywa realizowana przez wolontariuszy i wspierana przez Komisję Europejską, w ramach której świętujemy kreatywność, rozwiązywanie problemów i współpracę poprzez programowanie i inne działania związane z technologią. Główną ideą stojącą za wydarzeniem jest promowanie programowania poprzez pokazywanie młodzieży i dorosłym sposobów na realizację pomysłów przy pomocy kodu, rozwiewanie wątpliwości i mitów otaczających te umiejętności oraz gromadzenie zmotywowanych jednostek w celu wspólnej nauki.

Udział naszej szkoły w akcji odbył się pod wspólnym tytułem "Rozpoczynamy przygodę z robotami edukacyjnymi". Podczas lekcji informatyki w klasach 4-6 zaprezentowano możliwości robotów edukacyjnych, próbując zarazić naszych uczniów do rozwijania umiejętności kodowania i programowania - bardzo ważnych kompetencji przyszłości. W międzyczasie uczniowie poznawali nowe gry planszowe, w które mogli ze sobą zagrać i przypomnieć sobie ciekawy sposób na spędzanie wolnego czasu.

Za pomoc w organizacji wydarzenia dziękujemy Państwu Aldonie i Jakubowi Rosner, którzy przybliżyli naszym uczniom zasady działania robota Photon oraz przedstawili uczniom ciekawe, dotychczas nieznane gry planszowe.

Kontynuacją naszych działań z robotami były również pokazy astronomiczne przygotowane przez grupę Astrohunters pt. "Eksploracja Kosmosu na przykładzie wyprawy na Marsa. W czasie pokazów również prezentowano działanie robotów.