“Poznaję Polskę” - wycieczka Opole i Rudy

2021-11-22

Dnia 22 listopada 2021r. odbyła się wycieczka do Opola i Rud w ramach projektu „Poznaję Polskę”.  Podczas wycieczki uczniowie klas I - III mieli możliwość zwiedzenia pięknych zakątków naszego kraju, a dokładnie słynne Zoo w Opolu, Muzeum Wsi Opolskiej oraz Opactwo w Rudach. Rano wyruszyliśmy w drogę, choć pogoda nie dopisała byliśmy w entuzjastycznych nastrojach. Naszym pierwszym przystankiem było Muzeum Wsi Opolskiej, gdzie mieliśmy okazję poznać zabytki kultury ludowej Śląska Opolskiego, ze szczególnym uwzględnieniem drewnianego budownictwa ludowego. Następnie pojechaliśmy do opolskiego Zoo, to właśnie na tą atrakcję wszyscy uczniowie najbardziej czekali.  Spacer po ogrodzie zoologicznym był bardzo ciekawym i edukacyjnym doświadczeniem, podczas którego poznaliśmy i zobaczyliśmy na żywo wiele gatunków zwierząt. W drodze powrotnej odwiedziliśmy Opactwo Cystersów w Rudach. Współcześnie opactwo, będąc własnością diecezji gliwickiej, funkcjonuje jako Pocysterski Zespół Klasztorno-Pałacowy, łącząc w sobie Sanktuarium Matki Boskiej Pokornej oraz Ośrodek Formacyjno-Edukacyjny. Obiekt znajduje się na Szlaku Cysterskim. Dzień ten był pełen wrażeń, wracaliśmy bardzo zadowoleni i radośni.