Konkurs na scenariusz lekcji

2021-12-19

Rok 2021 został ogłoszony w województwie śląskim Rokiem Górali. Z tej też przyczyny w mijającym roku odbyło się w regionie wiele imprez promujących góralszczyznę. Na przełomie listopada oraz grudnia placówka WOM w Rybniku zorganizowała konkurs dla nauczycieli na stworzenie scenariusza lekcji, która związana byłaby z kulturą górali. Tego wyzwania podjęłą się pani Klaudia Ficek, nauczycielka języka polskiego w naszej szkole. Jej lekcja, oprócz opiewania piękna górskiej przyrody, koncentrowała się na twórczości ks. Józefa Tischnera - człowieka z gór. Ciekawa interpretacja, wieloaspektowe ujęcie tematu oraz prosty przekaz zostały docenione i naszą nauczycielkę uhonorowano I miejscem. Uroczystość wręczania nagród odbyła się w Centrum Kulturalno-Edukacyjnym w Czerwionce-Leszczynach, gdzie można było podziwiać przepiękne wyroby koronczarskie, wystawę prac plastycznych uczniów klas I-III oraz posłuchać dobrej góralskiej muzyki.