eTwinning "Mój pierwszy projekt z Ambasadorem"

2022-03-07
W dniach 4-5 marca 2022 r. nauczycielki naszej szkoły - Patrycja Mika - Dolecka i Joanna Kula - uczestniczyły w stacjonarnym seminarium programu eTwinning : „Mój pierwszy projekt z Ambasadorem”. Wydarzenie odbyło się we Wrocławiu.

Spotkanie obfitowało w szereg warsztatów prowadzonych przez ambasadorów z całego kraju.
Celem szkolenia było rozpoczęcie pracy metodą projektu eTwinning. W wyniku czego w naszej szkole będą realizowane 2 poniższe projekty :

Wirtualne wędrówki po krajach Unii Europejskiej” –
Projekt “Wirtualne wędrówki po krajach Unii Europejskiej” ma na celu aktywne poznawanie państw wchodzących w skład Unii. Wspólnie stworzymy Wirtualne Biuro Podróży, którego nazwę wyłonimy w konkursie. Opracujemy elektroniczną książeczkę z charakterystycznymi daniami państw Unii, które wcześniej w ramach warsztatów kulinarnych przygotujemy. Wspólnie opracujemy mnóstwo ciekawych i dostosowanych do uczniów ze SPE materiałów edukacyjnych i pomocy dydaktycznych ułatwiających wędrówki po 27 państwach wspólnoty.

STEM CHALLENGE - zajęcia STEM dla dzieci, które będą rozbudzać ciekawość

O projekcie: głównym celem projektu jest współpraca uczniów w zakresie praktycznego działania, przygotowywania wyzwań (prostych eksperymentów) dla partnerów. W ramach współpracy powstanie wspólna książka z propozycjami zabaw STEM dla uczniów, które skonstruują uczniowie wszystkich szkół. Wspólnie opracują wyzwania projektowe, wykonają zdjęcia i plany aktywności do wykonania konkretnych eksperymentów.
Każda ze szkół zorganizuje u siebie dzień eksperymentów, do współpracy przy jej tworzeniu zaangażuje innych uczniów.