Międzynarodowy konkurs "Kangur Matematyczny"

2022-03-17

17 marca odbył się w naszej szkole Międzynarodowy Konkurs  „Kangur Matematyczny”. Wzięło w nim udział 42 uczniów klas II – VIII, w 4 różnych kategoriach. Nad przebiegiem i organizacją konkursu czuwały panie Adriana Kołek, Beata Krzyżanowska oraz Maria Pacak.

Konkurs ma charakter jednorazowego testu. Zadania są ustalane przez władze stowarzyszenia Kangourou Sans Frontie`res. Na rozwiązanie testu przeznaczone jest 75 minut.  Do każdego zadania dołączonych jest 5 odpowiedzi, z których dokładnie jedna jest poprawna. Za brak odpowiedzi uczestnik otrzymuje zero punktów, natomiast za odpowiedź błędną lub zaznaczenie więcej niż jednej odpowiedzi, otrzymuje punkty ujemne w liczbie 25% przewidzianych za dane zadanie.

Konkurs jest instrumentem motywującym uczniów do rozwijania samodzielności, twórczego myślenia, samodyscypliny oraz podejmowania intelektualnych wyzwań.

Każdy z uczestników po zakończeniu konkursu otrzymał pamiątkowy dyplom oraz zabawkę logiczną Zaplatany Kangurek.

Wyniki konkursowe będą dopiero za około 8 tygodni. Zatem nasi uczestnicy muszą uzbroić się w cierpliwość.