2022-06-06

Tegoroczne obchody Dnia Dziecka rozpoczęły się uroczystą akademią poświęconą sylwetce Jana Pawła II, patrona szkoły. To on był pomysłodawcą Światowych Dni Młodzieży i w takim właśnie klimacie przebiegała nasza uroczystość. Prowadzący, pani Kasia i pan Łukasz, przybliżyli uczniom informacje o 5 kontynentach, na których gościł Jan Paweł II oraz naukę, którą w tym miejscach głosił. Reprezentanci wszystkich stron świata - nasi uczniowie, którzy przybyli na zaproszenie papieża, zaprezentowali swoje sportowe talenty, gdyż jak wiemy, Karol Wojtyła był zagorzałym sportowcem oraz kibicem. Mieliśmy także przyjemność przeprowadzić rozmowę z samym gościem honorowym - “głos z Nieba” odpowiadał na pytania naszych reporterów szkolnej telewizji. Wszyscy czuliśmy się niezwykle zaszczyceni jego obecnością.

Po akademii uczniów czekały rozgrywki umysłowe oraz zawody sportowe, jak również pyszny poczęstunek - słodkie lody i orzeźwiająca lemoniada. Najmłodsi mogli także spożytkować swoje siły na placu zabaw i wielkim dmuchańcu.