Uczniowie klas 5 i 7 uczestniczyli w warsztatach z zakresu edukacji ekonomicznej.
Klasa 5 poszerzyła swoją wiedzę o historii pieniądza oraz zapoznała się z pojęciami takimi jak barter, emitent, kryptowaluty, kooperatywa, inflacja czy denominacja.
Z kolei uczniowie klasy 7 rozwiązywali zadania dotyczące różnych promocji towarów oraz obliczali ostateczne ceny produktów zakupionych w promocji. Ćwiczenia miały praktyczne zastosowanie i odzwierciedlały sytuacje, z którymi spotykamy się na co dzień, ponieważ sklepy bardzo często zachęcają klientów różnorodnymi promocjami i rabatami.
Warsztaty pomogły uczniom lepiej zrozumieć zasady rozsądnego gospodarowania pieniędzmi oraz zwiększyły ich świadomość ekonomiczną.