Nie tylko nauka... - działania dodatkowe w czasie pandemii koronawirusa

Wirtualne obchody święta Zespołu z okazji setnej rocznicy urodzin patrona św. Jana Pawła II - niezwykłe świętowanie w niezwykłym czasie.

Z racji posiadania szczególnego patronatu w osobie Jana Pawła II, dyrekcja, grono pedagogiczne oraz uczniowie na wiele miesięcy wcześniej planowali obchody przypadającej w tym roku setnej rocznicy urodzin naszego wielkiego rodaka. Koronawirus nie pokrzyżował jednak tych planów, a zmusił do zmiany sposobu świętowania, z którego nie zrezygnowano. Celem udziału w akcji było ukazanie Jana Pawła II jako wzorca osobowego i autorytetu dla młodzieży, uczczenie 100. rocznicy jego urodzin oraz wyrażenie wdzięczności szkolno-przedszkolnej społeczności  za życie patrona. Relacja ze świętowania znajduje się tutaj - kliknij.

Inicjatywa została opisana również w lokalnych mediach:

- portal informacyjny nowiny.rybnik.pl

- portal informacyjny rybnik.com.pl

- portal informacyjny rybnik.dlawas.info

- lokalny tygodnik "Nowiny"

- tygodnik "Gość Niedzielny"

Wirtualne obchody Dnia Flagi Rzeczypospolitej Polskiej...

Akcja świętowania dnia flagi poprzez stworzenie wirtualnej akademii, w której każdy może wziąć udział! Akcja została udokumentowana filmem ze zdjęć, które przesłali uczniowie i nauczyciele z przesłaniem „Kocham Polskę!”

Życzenia na „Majówkę” z pozytywnym przesłaniem „Wszystko będzie dobrze!”

Tym razem wszystkim uczniom i przedszkolakom z Rybnika i z całej Polski, nauczycielom, dyrektorom, rodzicom i wszystkim, którzy od prawie dwóch miesięcy realizują nowy wymiar edukacji - nauczania na odległość – społeczność Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 3 pragnie życzyć, poza zdrowiem oczywiście, spokojnej, szczęśliwej, rodzinnej, radosnej, świątecznej i pogodnej "majówki". Życzmy sobie nawzajem szybkiego powrotu do szkolnych ławek i relacji, które w edukacji są najważniejsze!

W ramach akcji powstał ze zdjęć film opublikowany na stronie internetowej. Inicjatywa została dostrzeżona przez lokalne media (portal informacyjny www.rybnik.dlawas.info).

Akcja podziękowania dla służby zdrowia

Chcąc wyrazić swoje uznanie i wdzięczność lekarzom, pielęgniarkom, ratownikom i wszystkim pracownikom służb medycznych za ich poświęcenie, zaangażowanie i profesjonalizm w walce z niebezpieczeństwem. Społeczność Zespołu przygotowała film ze zdjęć przesłanych przez uczniów i nauczycieli. Inicjatywa została dostrzeżona przez lokalne media (portal informacyjny www.rybnik.com.pl). Film został także przekazany personelowi szpitali w Rybniku, Raciborzu i Jastrzębiu - ze szpitali otrzymaliśmy słowa wdzięczności.

Czytamy najmłodszym!

W ramach inicjatywy „Czytamy Najmłodszym” nauczyciele i przyjaciele naszego Zespołu nagrywają filmy, na których czytają młodszym dzieciom różne bajki. Materiały te są publikowane na stronie www naszego Zespołu. Wszystkie bajki znajdziesz tutaj - kliknij.

Nasz sposób na koronawirusa - galeria klasy III

Uczniowie klasy III dzielą się swoimi działaniami.

Wielkanocne życzenia przygotowane przez nauczycieli Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 3 im. Jana Pawła II